Praxe, exkurze, dobrovolnictví

Škola života je otevřené zařízení, což znamená, že poskytuje prostor pro nejrůznější společenské, kulturní, sportovní a pracovní zapojení osob se speciálními potřebami s intaktní společností. 

Praxe:

1 denní praxe                    150,- Kč ( min. 6 hodin )

5 denní souvislá praxe        500,- Kč ( min. 40 hodin )

K příležitosti 20-tého výročí založení denního stacionáře se organizace rozhodla zrušit zpoplatnění studentských praxí a to pro všechny zájemce.

Po absolvování praxe vystavujeme potvrzení o praxi, případně hodnocení o absolvované praxi.

Exkurze:
Po domluvě umožňujeme krátké exkurze (sdělení základních informací o zařízení, provedení zařízením) zdarma. Na základě žádosti je možné vystavit potvrzení o absolvované exkurzi.

Dobrovolnictví:
Velmi si ceníme spolupráce s dobrovolníky (jednotlivce i firemní dobrovolnictví). Z dobrovolnických aktivit preferujeme pomoc s realizací konkrétní akce/výletu, netradiční činnosti pro uživatele (např. formou kroužku – hudební, výtvarný/keramický, řemeslná dílna, pohybový/jóga) podle časových možností daného dobrovolníka; dále vítáme dobrovolnickou činnosti z oblasti propagace či někoho schopného na drobné údržbářské práce.

Požadavky na dobrovolníka:
U dobrovolníků v přímé péči s uživateli požadujeme věk minimálně 18 let, trestní bezúhonnost, dobrý zdravotní a duševní stav, empatii a komunikativnost.

Pro zájemce o dobrovolnictví jsme vytvořili jednoduchý dotazník – ke stažení. Dotazník ukládejte ve formátu .doc a zašlete na socialni-pracovnik@skola-zivota.cz. Případně si můžete rovnou domluvit schůzku se sociálním pracovníkem, na které vyplníte dotazník společně. Po dohodě je možnost vydání osvědčení o dobrovolnické činnosti.

© Škola života o.p.s. Nový Jičín, Fakultní zařízení Pedagogické fakulty MU
Masarykova univerzitaPedagogická fakulta Masarykovy univerzityAsociace poskytovatelů sociálních služeb

  Přihlásit